Dogodki v letu 2023

  • Otrokova pravica do varnih in dobrih izkušenj v rejništvu je bila tema tretjega strokovnega posveta, ki je potekal 28. novembra 2023 v Ljubljani v organizaciji Rejniškega društva Slovenije in Fakultete za socialno delo. Strokovne prispevke so pripravili: Nina Mešl, Mojca Šeme, Tadeja Kodele, FSD: Glas otroka z izkušnjo travme v procesih podpore in pomoči v rejništvu Petruša Jager, okrožna sodnica: Otrok kot subjekt postopka Teja Sok, Mojca Gojkošek, CSD Ptuj: [Preberi več]

  • Skupnost CSD je v Mariboru organizirala letno srečanje strokovnih delavk in delavcev na področju rejništva na temo: »Zagotavljanje podpore in pomoči, krepitev promocije pozitivne podobe rejništva ter načrt pridobivanja novih rejnic in rejnikov«. Na srečanje so povabili tudi predstavnike/člane našega društva, da smo predstavili naše delovanje, izkušnje socialnih delavk, rejnic in rejniške zgodbe otrok v rejništvu in sicer v naslednjih vsebinah: PODELITEV IZKUŠNJE REJNIŠTVA: Svoje izkušnje, stiske in predloge sta [Preberi več]

  • Za že tradicionalni tabor rejniških družin v Portorožu v mesecu novembru je bilo toliko prijav, da so bile v nekaj urah kapacitete že zasedene. Veseli smo bili takega odziva, a žalostni, ker nismo mogli vseh sprejeti. Zato bodo tisti prijavljeni, ki so tokrat ostali doma, imeli prednost na naslednjem taboru, predvidoma spomladi 2024. Tudi tokrat nas je obiskala naša sodelavka in donatorka Dragica Korenjak. Tudi sama ima izkušnjo rejništva, zato [Preberi več]

  • Na pobudo naše rejnice Lučke smo 1. in 2. julija v zadovoljstvo 60 udeležencev uspešno izvedli dvodnevni planiski tabor. Zbrali smo se na Trgu olimpijcev v Mojstrani, kjer so nas organizatorji razveselili s kavico, čajem in pecivom ter se pod vodstvom planincev podali proti Vratom. Pri slapu Peričnik smo se malo odpočili in okrepčali ter seveda naredili skupinsko fotografijo. Večina nas je pot nadaljevala peš, nekaj pa se jih je [Preberi več]

  • Srečanje smo v soboto, 3. junija 2023  uspešno izvedli  z rekordno udeležbo okrog 250 članov rejniških družin in gostov. Ob 10.00 uri smo zbrali v Arboretumu v Volčjem Potoku in se sproščali med rožami, zelenjem, na otroških igralih in v pogovorih. Po 13. 00 uri smo nadaljevali druženje v Športnem parku v Domžalah. Najprej smo se okrepčali z dobrim golažem, se posladkali s krofi in drugimi slaščicami in kifeljčki. Našega [Preberi več]

  • Prvi psihosocialni tabor za rejniške družine v letu 2023 smo izvedli v Sončni Karitasovi hiši od 24. do 26. marca. Na občnem zboru društva se je prijavilo toliko družin, da so bile kapacitete doma že zasedene in razpisa nismo objavljali. Planiramo pa še dva rejniška tabora, predvidoma v mesecu septembru in novembru, kjer bodo imeli možnost prijave vsi člani RDS. in nas Kljub napovedi deževnega vreme je nas razveseljeval sonček, [Preberi več]

Rejniško društvo Slovenije

Benica 1a

9220 Lendava

telefon:
031 322 799 (Minka Žiberna)
031 844 062 (Tamara Fordan)

Davčna številka: 76827089
Matična številka: 2096854000
Transakcijski račun: 0298-5025-6206-306
Davčni zavezanec: NE