Kaj je rejništvo?

Rejništvo je institucionalna dejavnost, ki skrbi za otroke, ki zaradi različnih razlogov ne morejo živeti v svoji biološki družini. Center za socialno delo otroka, ki nima ustreznih pogojev doma, namesti v rejniško družino, ki poskrbi za varstvo in vzgojo otroka. Rejništvo naj bi bilo v osnovi kratkotrajno, dokler se razmere v domačem okolju otroka ne uredijo do takšne mere, da se bo lahko zopet vrnil domov. Otroci v rejništvu imajo praviloma stike s starši in drugimi svojci. Naloga rejniške družine je, da deluje kot družina, ki dopolnjuje biološko družino tam, kjer ta ne zmore, z njo sodeluje in ima do nje spoštljiv odnos.  Rejniki se ob tem delu srečujejo z mnogimi novimi težavami in vprašanji, ki se ne pojavljajo v običajnih družinah, tako pri vzgoji otrok kot pri sodelovanju z biološko družino, strokovnimi institucijami in drugimi ustanovami, zato je pomembno, da so za svoje delo primerno usposobljeni in da imajo primerno strokovno podporo in vodenje.

Rejniško društvo Slovenije

Benica 1a

9220 Lendava

telefon:
031 322 799 (Minka Žiberna)
031 844 062 (Tamara Fordan)

Davčna številka: 76827089
Matična številka: 2096854000
Transakcijski račun: 0298-5025-6206-306
Davčni zavezanec: NE