Znane osebe v rejništvu

Znane osebe, ki so otroštvo preživele v rejništvu, so bile posvojene ali pa so živeli v dopolnjenih družinah:

John Lennon, angleški glasbenik, član skupine The Beatles

Charles Chaplin, britanski igralec komičnih vlog, filmski režiser, filmski producent, pisec scenarijev, filmski montažer in skladatelj. Velja za eno najpomembnejših figur v zgodovini filma.

Eddie Murphy, ameriški komik, igralec, pisatelj, pevec, direktor in skladatelj.

Marilyn Monroe, ameriška filmska igralka, ikona lepote.

Oprah, ameriška TV voditeljica, igralka, humanitarka,  urednica in avtorica. Nekateri so ji nadeli vzdevek »kraljica pogovornih oddaj«; znana je tudi po svojem težkem otroštvu in po tem, da je velika zaščitnica žensk in črne rase.

Nelson Mandela, politik, državnik, borec za pravice črnopoltih ljudi. Mandela je bil eden vodilnih borcev proti apartheidu v Južni Afriki.

In še mnogi drugi:
Bill Clinton, Aristotel, Krišna, Mohamed, Dalajlama, Johann Sebastian Bach, Eric Clapton, Tito, Louis Daniel Armstrong, Priscilla Presley, Vanessa Mae, Jack Nicholson, Ice – T, Steve Jobs, Roman Abramovič,…