17. srečanje rejniških družin

Srečanje smo v soboto, 3. junija 2023  uspešno izvedli  z rekordno udeležbo okrog 250 članov rejniških družin in gostov. Ob 10.00 uri smo zbrali v Arboretumu v Volčjem Potoku in se sproščali med rožami, zelenjem, na otroških igralih in v pogovorih.

Po 13. 00 uri smo nadaljevali druženje v Športnem parku v Domžalah. Najprej smo se okrepčali z dobrim golažem, se posladkali s krofi in drugimi slaščicami in kifeljčki. Našega srečanja sta se udeležili tudi direktorica CSD Domžale  in  županja občine Domžale in nagovorili zbrane. Najprej pa je vse udeležence pozdravil in predstavil rejniško društvo predsednik Darko Krajnc. Še posebej smo bili veseli obiska predsednice države, dr. Nataše Pirc Musar, ki nas je tudi prijazno nagovorila  in si vzela čas, da se je z vsemi skupaj in posebej fotografirala in se pogovarjala predvsem z otroci.

Za prijetno druženje je z glasbo poskrbel g. Matjaž. Otroci so plesali, risali, barvali, igrali družabne igre, košarko, odbojko. Zanimiv je bil tudi ogled Slamnikarskega muzeja, kjer je potekal tudi slamnikarski sejem. Vsem udeležencem smo razdelili tudi novo številko Rejniškega glasnika, bogatega z različnimi vsebinami s področja rejništva.

Čas je ob  različnih aktivnostih, igrah in pogovorih zelo hitro minil in zadovoljne rejniške družine so se v poznih popoldanskih urah vračale na svoje domove v vse konce Slovenije.