Svetovno prvenstvo v plavanju za invalide v Londonu

Septembra 2019 je potekalo svetovno prvenstvo v plavanju za invalide v Londonu. Iz Slovenije smo imeli le enega predstavnika, Darka Đurića.
In tako je naš predsednik Darko Krajnc prišel na malo "ludo" idejo, da gremo z rejenci navijat za našega prijatelja, rejenca, paraolimpijca Darka Đurić.
Prešli smo od besed k dejanju, predsednik je vse organiziral in 10 članov RDS je poletelo iz Budimpešte v London. Da smo si  treh dneh ogledali čim več znamenitosti tega starega lepega mesta, smo se vozili z podzemno železnico, z avtobusi in seveda naredili veliko korakov tudi peš.
V petek, 13. septembra pa je imel Darko Đurić močno podporo na tribuni, saj smo se združili prijatelji z RDS in navijači iz Gorenjske. Pomagali smo mu k uvrstitvi v finale, kjer je dosegel 7. mesto.
Darko Đurić je imel prvič na tekmovanju svoje navijače, zato je bil zelo vesel našega obiska in podpore.Sredi Londona smo mu tudi zapeli za rojstni dan in mu podarili šal NK Maribor, od koder Darko izhaja. Z našim navijanjem  smo ga še dodatno vzpodbudili k udeležbi na olimpijskih igrah v Tokiu leta 2020, za kar si je že priplaval normo.
Ob druženju z optimističnim Darkom smo tudi mi prepričani, da se VSE DA!

Nekaj fotoutrinkov si lahko pogledate na naslednji povezavi: Svetovno prvenstvo v plavanju za invalide