Odgovor Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti na izpostavljeno vprašanje glede turističnih vavčerjev za otroke v rejništvu

  • rejniskodrustvo
  • 28. maj, 2020
  • Komentarji so izklopljeni za Odgovor Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti na izpostavljeno vprašanje glede turističnih vavčerjev za otroke v rejništvu

Objavljamo odgovor Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti na izpostavljeno vprašanje glede turističnih vavčerjev za otroke v rejništvu:

" Dne 21. 5. 2020 smo na ministrstvu prejeli vaš dopis, v katerem izpostavljate vprašanje, na kakšen način bodo rejniške družine lahko izkoristile turistični vavčer za počitnice v Sloveniji za otroke, ki jih imajo v rejništvu.

V zvezi z vašim vprašanjem vas seznanjamo, da smo na problematiko otrok, ki ne bivajo v matičnih družinah v povezavi s koriščenjem bona za izboljšanje gospodarskega položaja na področju domače potrošnje turizma (t. i. turistični bon), na sistemski ravni že opozorili pristojno Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo.

Predlog Zakona o interventnih ukrepih za omilitev in odpravo posledic epidemije SARS-COV-2 predvideva, da bo način unovčitve bona preko informacijskega sistema FURS predpisala Vlada RS z uredbo v 8 dneh po uveljavitvi zakona. "

 

Celoten dopis, ki smo ga prejeli s strani Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti si lahko preberete tukaj.

Rejniško društvo Slovenije

Benica 1a

9220 Lendava

telefon:
031 322 799 (Minka Žiberna)
031 844 062 (Tamara Fordan)

Davčna številka: 76827089
Matična številka: 2096854000
Transakcijski račun: 0298-5025-6206-306
Davčni zavezanec: NE