Obvestilo o korona dodatku in turističnih vavčerjih za otroke v rejništvu

Tudi po prizadevanju našega društva je vlada odobrila korona dodatek tudi rejniškim družinam. Kot ste nekateri že seznanjeni, bo dodatek nakazan ob naslednji rejnini, za vsakega otroka po 150 eur.
Prejeli smo nekaj sporočil rejnic, da ste veseli denarja, ki ga boste prejeli in prav tako dejstva, da niste rejniške družine pozabljene, nekje na obrobju, ampak da ste vključene kot pomembne, nepogrešljive za otroke v rejništvu.

V teh dneh nas vlada obvešča, da bodo turistični vavčer prejeli tudi otroci, zato se spet pojavlja vprašanje, kam bodo vavčerji poslani za otroke v rejništvu.
Zato smo poslali pobudo na Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, da najdejo rešitev, kam poslati vavčerje za otroke v rejništvu. Predlagali smo, da jih naj pošljejo v rejniške družine, s katerimi otroci tudi odhajajo na letovanje, dopuste.

Upamo, da bo tudi ta zadeva ustrezno rešena kot je bil že korona dodatek.

Poslano pobudo na Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti si lahko preberete tukaj.