Ob koncu leta …

Pozdravljeni vsi naši člani, prijatelji, sodelavci, prostovoljci.

Še nekaj dni in vstopili bomo v novo leto.

Če na kratko pogledamo, smo v Rejniškem društvu Slovenije v letu 2022 organizirali kar veliko aktivnosti in sicer:
srečanje rejniških družin v Mariboru, dva tabora rejniških družin v Fiesi in Portorožu, dva posveta o rejništvu na FSD v Ljubljani za rejniške starše, socialne delavce, sodnike ter druge zainteresirane, članom rejniških družin nudili individualno podporo ter izdali Rejniški glasnik.

Na občnem zboru v mesecu oktobru smo izvolili nove organe društva. Vse aktivnosti smo izvajali prostovoljci, brezplačno.

Pripravili smo predloge za spremembe na področju rejništva, ki smo jih predstavili na MDDSZ ter na različnih strokovnih posvetih.

Na našo pobudo je ministrstvo imenovalo delovno skupino za pripravo predlogov sistemskih sprememb na področju rejništva, v kateri bodo sodelovale tudi predstavnice RDS.

V O Š Č I L O

V letu 2023 vam vsem želimo zdravja, življenjskega optimizma in družinskega razumevanja.
Želimo si, da nam srečanja, pogovori, izobraževanja in druge aktivnosti v našem društvu dajejo podporo in energijo za čim lepši vsakdan rejniških družin.

Vse dobro v novem letu in vesele družinske praznične dni vam vsem želi