Otrokom v rejništvu v nekaterih primerih in v nekaterih okoljih ni na voljo dovolj strokovnjakov za nudenje psihoterapevtske pomoči, ko jo ti potrebujejo. Na to so danes na okrogli mizi na Ravnah na Koroškem opozorili predstavniki Rejniškega društva Slovenije, ki podobne okrogle mize z namenom osveščanja organizirajo tudi drugod po Sloveniji.
V društvu si prizadevajo, da bi bili dežurni strokovnjaki regijsko na voljo predvsem otrokom, ko ti to potrebujejo, in da bi imeli prednostni dostop do njih, je za STA povedal predsednik Rejniškega društva Slovenije Darko Krajnc. Hkrati v društvu ugotavljajo, da imajo bolj kot formalne obravnave pozitivne učinke za otroke v rejništvu druženja, denimo v obliki terapevtskih taborov, ki jih v času počitnic organizirajo v društvu in ki so jih danes predstavili na Koroškem.
Rejniško društvo deluje od leta 2006 in ima prek 170 članov. V društvo se združujejo otroci iz rejniškihdružin, bivši otroci iz rejniških družin, rejniki in rejnice, strokovnjaki s področja rejništva ter vsi, ki jim jerejništvo blizu. Kot navajajo v društvu, ki je pridobilo status društva v javnem interesu, je njihov namen pomagati vsem v sistemu rejništva, saj verjamejo, da je društvo dodana vrednost rejništva.
Po zadnjih podatkih ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti je bilo septembra v Sloveniji v rejništvu pri 728 rejnikih 984 otrok.
VIR: STA, Ravne na Koroškem, 13.11.2014