Kronskih 5, preživetveni vodnik za družine v času korona virusa

Vsi smo doma-Kaj sedaj? Panika. Zmeda. Morda zanikanje. Brezbrižnost. Mirnost. Zadovoljstvo.

Odzivi ljudi so v kriznih situacijah različni. Nekateri prinašajo s sabo bolj prijetna, nekateri manj prijetna čustva in občutke. Če v trenutni situaciji izrednih razmer doživljate pretežno neprijetna čustva in občutke, se lahko nekoliko samo-pomirite, z mislimi kot so:

- močne čustvene reakcije so v kriznih razmerah razumljive in normalne
- v 200 državah po svetu, je milijarde ljudi, družin v stanju prilagajanja kriznim razmeram, povezanim z boleznijo COVID-19. Nismo sami v tem.
- tudi drugi starši se soočajo z izzivom kako zorganizirati dan sebi in otroku/otrokom, da bodo »stvari opravljene«
- tudi drugi najstniki raje kot »koristna« (učenje, gospodinjska opravila, skrb za domače ljubljenčke, telovadba in gibanje…) opravila, izbirajo »prijetna« (igranje video iger, klepetanje preko družabnega omrežja, gledanje videov, filmov, poslušanje glasbe..)opravila.
- ta situacija bo minila

V pomoč pri kvalitetnem sobivanju s člani družine, pa naj vam bo v pomoč tudi Kronskih 5 zapovedi.