Druženje na Štajerskem

" Srečanje rejnišikih družin je to leto potekalo v izletniški naravi zaradi koronavirusa. Bilo je zelo odlično, saj smo bili na Roglini poti med krošnjami, v Vitanjskem Noordungovem vesoljskem centru in v Mini zoo landu v Slovenskih Konjicah. Na srečanje  je prišel tudi Darko Đurič, slovenska legenda v paraolimpijskem plavanju. Pred začetkom so nas pogostili z malico in darilci  sponzorjev in donatorjev. Začeli smo na Roglini poti med krošnjami. Hodili smo po montažni poti do stolpa. Na stolpu sva se s sestro Mihaelo odločila, da se spustiva po toboganu, ki je bil visok in hiter. Seveda pa me je za spust že prej navduševala mami, ki se je tudi spustila, bilo je adrenalinsko in nepozabno. Nato smo šli v Vitanjski Noordungov vesoljski center. V centru nas je pričakovala turistična vodička ki nam je podrobno opisala, kdo je bil gospod Noordung, kaj je počel, kaj je bil po poklicu. Po vodenju smo lahko poiskusili VR simulator vesolja, katerega sem tudi poiskusil. Bil je ZAKON. Sledil je še mini zoo land, za katerega sem sklepal po imenu, da je majhen, v resnici pa je bil zelo zanimiv, saj je imel krokodila, lemurja, LEVA, papige in še bi lahko našteval.

Na koncu bi se rad zahvalil vsem vpletenim v ta projekt, saj se zavedam, da je bilo vloženega veliko truda.

Hvala vam "

Douglas Walker, 5. r
Slovenska Bistrica

Rejniško društvo Slovenije

Benica 1a

9220 Lendava

telefon:
031 322 799 (Minka Žiberna)
031 844 062 (Tamara Fordan)

Davčna številka: 76827089
Matična številka: 2096854000
Transakcijski račun: 0298-5025-6206-306
Davčni zavezanec: NE